Interviu

Președintele și vicepreședinții Consiliului Județean Buzău ies la raport

Pe 25 aprilie 2024, de la ora 10, consilierii județeni sunt convocați în ședința lunară în care sunt supuse aprobării 24 de hotărâri de Consiliu Județean și cinci rapoarte. Lista completă a acestora poate fi consultată AICI.

Din suita celor cinci rapoarte, trei fac ereferire la evaluarea activității celor trei aleși de seamă ai CJ, președintele Petre Emanoil Neagu și vicepreședinții Felix Rache și Adrian Petre, activitate efectuată în funcțiile precizate în cursul anului 2023.

În același timp, una dintre hotărârile de CJ se referă la trecerea în administrarea conducerii Muzeului Județean Buzău a Centrului Cultural I. C. Brătianu, instituție culturală deschisă publicului în octombrie 2022. Potrivit oficialilor de la acest centru, în această perioadă are loc dotarea cu mobilier specific a acestuia.

Ilinca Moise

Add Comment

lasă aici un comentariu

Mai multe articole